آیا اپل در سال آینده نسخه ارزان قیمت آیفون X را عرضه می کند؟

بنا بر گزارشی که دیروز در کشور چین انتشار یافت، اپل برای آن که سهم خود را در بازار چین و سایر بازارهای کمتر ثروتمند دنیا حفظ کند قصد دارد در سال آینده موبایل یا موبایل هایی را با برخی قابلیت های کلیدی آیفون X و قیمت پایین تر روانه بازار سازد.

در حالی که پیش بینی می شود تمام مدل های آیفون در سال آینده مجهز به نمایشگر OLED و دوربین TrueDepth به همراه سنسور تشخیص چهره باشند، یک وبسایت ژاپنی مدعی شده که قرار است در سال ۲۰۱۸ قیمت این موبایل ها تا حدود ۹۰ دلار نسبت به سال جاری با کاهش مواجه شوند.

موبایل سازهای بومی در بازار مهمی چون چین به دردسری واقعی برای اپل تبدیل شده اند و هر سال رقابت بر سر سهم فروش سخت تر می شود. مقامات اپل نگران هستند که روند افزایش قیمت آیفون ها به جایگاه این برند در بازارهای در حال رشد و کمتر ثروتمند آسیایی و آفریقایی آسیب برساند.

با این حال آخرین گزارش های آماری نشان می دهد که اپل در سه ماهه منتهی به آگوست توانسته ۴.۳ درصد دیگر به سهم خود از بازار چین بیافزاید. بدین ترتیب اهالی کوپرتینو حالا با در دست داشتن ۱۷.۷ درصد از بازار چین، بعد از هوآوی با ۳۱ درصد سهم جایگاه دوم را در اختیار دارند.

کشور چنین همچنان بزرگترین بازار موبایل دنیا در حال حاضر به حساب می آید، اما آیفون X با حداقل قیمت ۹۹۹ دلاری خود راه سختی برای کسب آمارهای فروش چشمگیر خواهد داشت.

بدون برچسب

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

بالا
طراحی سایت